Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sondaż: PiS na czele, Konfederacja poza Sejmem

Zdjęcie ilustracyjne

Sondaż: PiS na czele, Konfederacja poza Sejmem

​​Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica – wynika z sondażu United Survyes dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. Do Sejmu dostałaby się także Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL. Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja.

54,5 proc. ankietowanych deklaruje chęć wzięcia udziału w wyborach. To nieco więcej niż w badaniu z początku maja. Wtedy zagłosować chciało 51,3 proc. Polaków.

Najwięcej głosów zebrałaby Zjednoczona Prawica, czyli sojusz Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski. 37,1 proc. badanych chciałaby zagłosować na tę listę. W porównaniu z poprzednim sondażem to spadek o 0,7 pkt proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która cieszy się poparciem na poziomie 25,5 proc. W porównaniu z majem wynik tej listy polepszył się o 0,6 pkt proc.

Więcej na RMF24.pl