Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sokołów Małopolski: urząd ostrzega przed oszustami! Możliwe wyłudzenia pieniędzy

SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim ostrzega przed oszustami.

W związku z otrzymanymi informacjami od mieszkanki z naszej gminy dotyczącymi możliwych wyłudzeń pieniędzy, apelujemy o ostrożność – pisze na Facebooku Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim.

W ostatnim czasie mieszkanka naszej gminy dwukrotnie otrzymała telefon z numeru 1700. Osoba dzwoniąca z tego numeru podawała się za policjanta i mówiła, że telefon jest na podsłuchu, osoba jest obserwowana i może paść atakiem hakerskim. Rzekomy policjant tłumaczy, że jest obecnie prowadzona akcja podczas, której policjanci namierzyli grupę hakerską i osoba, która odebrała telefon bierze udział w akcji i nie może się rozłączyć, bo wtedy zaszkodzi całej akcji. Następnie jest proszona o wybranie numeru na policję (bez rozłączania, co jest niemożliwe), w celu potwierdzenia tożsamości. Potem osobie tej podawany jest numer rachunku bankowego, aby mogła przelać bezpiecznie pieniądze, które grupa hakerska chce jej ukraść. Policjant zapewnia, że zaraz po akcji pieniądze wrócą do właściciela, a dzięki temu będą bezpieczne i uda się złapać domniemanych hakerów. Sprawa ta została już zgłoszona na Policję – informuje Urząd.

WAŻNE!W związku z otrzymanymi informacjami od mieszkanki z naszej gminy dotyczącymi możliwych wyłudzeń pieniędzy,…

Opublikowany przez Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim Wtorek, 3 września 2019