Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Śmiertelny wypadek w centrum Rzeszowa! Prokurator przedstawił zarzut 26-latkowi

W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów nadzorowane jest śledztwo przeciwko 26 letniemu Piotrowi D. mieszkańcowi Starego Sącza, któremu prokurator przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 k.k.

Z poczynionych ustaleń wynika, iż w dniu 27 października 2022 r. w godzinach południowych doszło do wypadku na ul. Grottgera w Rzeszowie, gdzie kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, jadąc ul. Grottgera w kierunku ul. Asnyka na wysokości Urzędu Pocztowego, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił Teresę L., mieszkankę Rzeszowa, która na skutek odniesionych obrażeń zginęła na miejscu.

Przeprowadzone czynności wykazały, że kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy oraz nie przekroczył dozwolonej administracyjnie prędkości. Przesłuchany w charakterze podejrzanego w dniu 28 października 2022 r. przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym i złożył wyjaśnienia.

Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie, prokurator złożył wniosek do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie wobec Piotra D. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd po rozpoznaniu, na posiedzeniu wniosku prokuratora, podzielił przedstawioną argumentację i zastosował wymieniony środek na okres 2 miesięcy z zastrzeżeniem, że ulegnie on zmianie z chwilą wpłaty kwoty 20.000 zł tytułem poręczenia majątkowego, na dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. W dniu 31 października 2022 roku wpłacono wymienioną kwotę pieniędzy i podejrzany został zwolniony z aresztu.

 Piotr D. nie był dotychczas karany. Podejrzanemu za zarzucane przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie