Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie! Prokuratura prowadzi śledztwo

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo w sprawie wypadku mającego miejsce w dniu 7 maja 2020 r. w Rzeszowie na przejeździe kolejowym na ul. Zawiszy Czarnego, w wyniku którego śmierć poniósł rowerzysta.

Wykonane do chwili obecnej czynności, w szczególności na miejscu zdarzenia, wskazują, iż w dniu 7 maja 2020 r. około godziny 7:00 kierujący rowerem 39 – letni mieszkaniec Rzeszowa jadąc ul. Zawiszy Czarnego przez oznakowany przejazd kolejowy wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Jasło-Rzeszów. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia Prokuratura  Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo o czyn z art. 177 § 2 kk..  W sprawie wykonano już sekcję zwłok, która potwierdziła wstępnie ustaloną przyczynę śmierci rowerzysty.

Na dalszym etapie postępowania wykonywane zostaną czynności dowodowe mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia, w szczególności jego przyczyny.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie