Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Silne opady deszczu. Możliwa ewakuacja mieszkańców Rzeszowa!

Silne opady deszczu w województwie podkarpackim. Aktualnie najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach rzeszowskim, łańcuckim, przemyskim i przeworskim. W tych miejscach cały czas pracują strażacy.

Na dzisiejszym briefingu prasowym wojewoda Ewa Leniart oraz podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec przekazali bieżące informacje.

UWAGA! Miasto Rzeszów, powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski, leżajski, niżański. Możliwość wystąpienia nagłych wezbrań na rzekach i potokach mogących powodować podtopienia i zalania. Uwaga mieszkańcy Rzeszowa ! W związku z możliwością gwałtownego wezbrania Strugu należy zabezpieczyć w miarę możliwości mienie i przygotować się do ewentualnej ewakuacji – czytamy w komunikacie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Wojewoda Ewa Leniart zwróciła się do szefa MON z wnioskiem o skierowanie do działań wojska, które będzie mogło pomóc w prowadzeniu działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

źródło: rzeszow.uw.gov.pl