Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Siatka rosyjskich szpiegów w Polsce. Mamy komentarz NATO

Zdjęcie ilustracyjne

Siatka rosyjskich szpiegów w Polsce. Mamy komentarz NATO

Mamy komentarz NATO do sprawy rozbicia w Polsce siatki szpiegów działających w Polsce na rzecz Rosji. W oświadczeniu przesłanym dziennikarce RMF FM w Brukseli służby prasowe przekazały zapewnienie o ścisłej współpracy służb sojuszniczych w ramach kontrwywiadu.

W oświadczeniu czytamy, że „niepokój związany z działaniami Rosji w Europie nasilił się od czasu pełnoskalowej inwazji Moskwy na Ukrainę”. Ponadto służby prasowe przekazały, że „wielu członków Sojuszu zaobserwowało w ostatnich miesiącach cyberataki, dezinformację, presję ekonomiczną i zastraszanie polityczne”.

Zauważyłyśmy również nielegalne działania rosyjskich szpiegów – przyznają dyplomaci Sojuszu Północnoatlantyckiego.

NATO przypomina, że w „następstwie rosyjskiej wojny kraje europejskie wypędziły setki rosyjskich szpiegów, zadając tym samy poważny cios rosyjskiemu wywiadowi”. W oświadczeniu jest również zapewnienie, że „służby sojusznicze ściśle ze sobą współpracują, m.in. w ramach kontrwywiadu”. I przypomnienie, że „na szczycie NATO w Madrycie wszyscy członkowie Sojuszu zobowiązali się do przeciwstawiania się rosyjskim zagrożeniom z determinacją, stanowczością i solidarnością”.

Szczegóły na RMF24.pl

Czytaj także:

Rosyjscy szpiedzy zatrzymani na Podkarpaciu! *NAJNOWSZE INFORMACJE*