Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ścieżki rowerowe na Podkarpaciu. Prym wiedzie Rzeszów

W 2020 roku, w porównaniu z rokiem poprzednim, w województwie podkarpackim zwiększyła się ogólna długość ścieżek rowerowych. Jednak na tle innych województw, Podkarpacie nie wypada zbyt dobrze. Długość wszystkich ścieżek na Podkarpaciu w 2020 roku wynosiła 675,5 km.

Prym wiódł Rzeszów w którym znajdowała się jedna czwarta długości wszystkich ścieżek (166 km). Na drugim miejscu pod względem długości ścieżek rowerowych znajdował się Mielec 68,1 km, na trzecim Stalowa Wola z 48,7 km ścieżek.

Podkarpacie pod względem długości ścieżek rowerowych znajdowało się na 14. miejscu wśród województw. Największa ogólna długość ścieżek była w województwie mazowieckim 2565,8 km, a najmniejsza w województwie świętokrzyskim 392,8 km. Pod względem długości ścieżek rowerowych nieco lepiej wypada Rzeszów na tle innych miast wojewódzkich (8. miejsce).

W 2020 roku w porównaniu z 2019 rokiem ogólna długość ścieżek rowerowych na Podkarpaciu wzrosła o 30,9 km.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie