Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Sasin o aferze mailowej: Ujawniony mail od premiera do mnie jest prawdziwy

Zdjęcie ilustracyjne

„Jest droga, którą stosują inne kraje. Droga nakazów, restrykcji, podziałów. Nie uważam, żeby to była dobra droga. Polacy są, jacy są, jesteśmy przekorni wobec narzucanych rozwiązań” – mówił Jacek Sasin pytany, czy rząd planuje wprowadzenie obostrzeń w związku z epidemią covid-19. „Jest pytanie na szali, czy jesteśmy w stanie na nowo zamykać gospodarkę” – dodał wicepremier.

W internetowej części programu Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM padło też pytanie o to, czy PiS przymierza się do przeprowadzenia wiosną przyspieszonych wyborów. „Nie ma dzisiaj żadnych przesłanek ani dyskusji w PiS-ie o konieczności przyspieszonych wyborów. Zakładamy, że te wybory odbędą się za dwa lata, w konstytucyjnym terminie” – odpowiedział Sasin.

Minister aktywów państwowych odniósł się też do afery mailowej. Potwierdził, że otrzymał maila, w którym premier prosi go o wezwanie na rozmowę ambasadora Niemiec, w związku z niekorzystnymi dla rządu publikacjami w dzienniku „Fakt”. „Tak, to jest mail prawdziwy. Odbyło się takie spotkanie. To była ciekawa dyskusja z udziałem moim, pana ministra Marka Suskiego i, już byłego dziś, ambasadora Niemiec. Pozostaliśmy przy swoich zdaniach” – powiedział Sasin.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl