Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Rzeszowskie licealistki stworzyły wizję ?Rzeszowa Przyszłości?

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Przyjazna przestrzeń miejskiej aglomeracji w kontekście Rzeszowa. Właśnie takim tematem zajęły się uczennice klas pierwszych i drugich Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Już w najbliższy poniedziałek 11 czerwca efekty pracy licealistek zostaną zaprezentowane, podczas wystawy pt. „Przestrzeń publiczna zależy od nas samych”.

Prace uczennic rzeszowskiego ALO powstały w ramach warsztatów organizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Pod kierunkiem ekspertów z obszaru m.in. projektowania przestrzennego (projektantów graficznych, artystów, historyków, a także językoznawców), stworzyły dwie wizje prototypowego miasta ? Rzeszowa Przyszłości, w którym człowiek ma zapewnione idealne warunki do życia.

Efekty pracy naszych uczennic można będzie zobaczyć podczas wystawy zorganizowanej w holu głównym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już 11 czerwca 2018 roku  ? informuje Renata Łunarska, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Podczas wystawy zatytułowanej „Przestrzeń publiczna zależy od nas samych” zostaną zaprezentowane makiety miasta przyszłości w formie kostek sześciennych (CUBE) oraz interaktywny pokaz całego procesu powstawania wizji miasta.

Prace, które będzie można podziwiać już w najbliższy poniedziałek powstały w ramach projektu pt. ?ZaProjektuj przestrzeń ? warsztaty Information Design?, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.