Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszowska policja będzie rozdawać odblaski. Wiemy gdzie i kiedy!

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie wraz z firmą G2A.COM będzie prowadzić działania pod hasłem ?Daj się zobaczyć?. Jeszcze w tym miesiącu rzeszowscy policjanci będą rozdawać opaski odblaskowe, które zwiększają widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Partnerem policji w tej akcji została firma G2A.COM, która zakupiła elementy odblaskowe.

Obowiązkowe noszenie odblasków po zmroku, poza terenem zabudowanym obowiązuje w Polsce od 1 września 2014 roku. Pieszy, który używa odblasków zwiększa swoją szansę, na to że kierowca go zauważy. Dzięki czemu ograniczone zostaje w ten sposób ryzyko wypadku. W sposób szczególny okres jesienno ? zimowy przyczynia się do zwiększenia liczby wypadków na drogach. Ciemno robi się bardzo wcześnie, do tego piesi często poruszają się w ciemnych ubraniach. Nie sprzyja to poprawie bezpieczeństwa na drogach. Dlatego warto nosić elementy odblaskowe.

Liczymy, że dzięki rozdawanym opaskom piesi będą czuć się bezpieczniej. Chcemy też uświadomić każdemu, jak ważna jest dobra widoczność na drodze –  informuje rzeszowska policja.

Szczegółowy plan:

18 grudnia 2017 (poniedziałek)

  • w godzinach 7:30 – 8:30  – okolice dworców PKP i PKS
  • w godzinach 15:30 – 16:30 – Al. Piłsudskiego – obok Galerii Park Center

20 grudnia 2017  (środa)  okolice szkół

  • w godzinach 7:30 – 8:30 ? ul. Słocińska – rejon SP nr 5
  • w godzinach 9:00 – 10:00 ? ul. 3-go maja – I LO,  rejon kina Zorza, deptak przy ul 3-go maja, rejon Placu Balcerowicza
  • w godzinach 13:00 – 14:00 – ul. Rejtana ZS nr2, ul. Warszawska – ZS Spożywczych, ZS Samochodowych
  • w godzinach 14:30 – 15:30 – ul. Hoffmanowej SP nr 3 ZS Ekonomicznych oraz ul. Lisa-Kuli – teren przy Galerii Graffica

23 XII 2017 (sobota)

  • w godzinach 13:00 – 14:00 – okolica Galerii Rzeszów (przejścia dla pieszych usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie galerii)
  • w godzinach 15:00 – 16:00 – okolica galerii Millenium Hall (przejścia dla pieszych usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie galerii)