Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. W niedzielę wystartuje Poland Business Run [MAPA]

Fot. Materiały organizatora

RZESZÓW. Już w niedzielę, 8 września, o godz. 10:30 w 9 miastach wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta biznesowa. Środki z zapisów 5-osobowych drużyn przekazywane są na pomoc osobom lokalnym beneficjentom. W sumie w całej Polsce pobiegnie ponad 29 tys. osób, z czego 470 w Rzeszowie, który jest gospodarzem imprezy po raz drugi.

Sztafety wystartują jednocześnie w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie oraz Rzeszowie. Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz – Pomożesz”. Dotąd dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego i specjalistycznej rehabilitacji.

W tym roku drużyny z Podkarpacia wystartują dla Iwony, która potrzebuje intensywnej rehabilitacji. 17-latka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i codzienne ćwiczenia są jej jedyną szansą, by móc poruszać się bez wózka. Dzięki biegaczom z Rzeszowa i okolic otrzyma wsparcie rehabilitacyjne i turnus w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. 

Fot. Materiały organizatora

W tym roku zapisy przeszły nasze oczekiwania. Na liście startowej w Rzeszowie jest 470 uczestników, czyli prawie 300 więcej niż rok temu. Cieszymy się, że idea pomagania przez bieganie przekonuje kolejne osoby – komentuje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – Na niedzielną imprezę na rynku zapraszamy nie tylko biegaczy, ale również ich rodziny, znajomych i kibiców – dodaje.

Akcja „Pomagam Bardziej”

Event rozpocznie się ok. godziny 9:30 na rzeszowskim rynku. O 10:00 pod sceną odbędzie się odprawa kapitanów, a o 10:10 pierwsza rozgrzewka dla biegaczy z pierwszej zmiany. Poprowadzi ją trener Fitness Tour Dawid Krakowiak. Bieg wystartuje dokładnie o 10:30, jednocześnie w Rzeszowie i pozostałych miastach. Trasa prowadzi ul. 3 Maja, bulwarami nad Wisłokiem, al. Piłsudskiego i ul. Targową.

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród Ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Mateusz Mika, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Rafał Sonik, Adrianna Palka, Adam Czerwiński, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, drużyna Śląsk Wrocław i rzeszowski zespół Pectus.

Biegowi jak co roku towarzyszy charytatywna akcja „Pomagam Bardziej”. W ramach inicjatywy każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz Iwony i innych beneficjentów Fundacji Poland Business Run za pośrednictwem drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zachęci do przekazywania charytatywnych środków i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera projektu Roberta Kupisza. Kwoty zostaną podliczone w dniu biegu, czyli 8 września o godz 12:00. Zwycięskie drużyny odbiorą koszulki ze sceny. W tej chwili na prowadzeniu są drużyny Alior Banku, Rescold oraz firmy Sii.

Więcej informacji znaleźć można w aktualnościach na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr.

(ip)