Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów: śmiertelny wypadek na budowie przy ul. Bałtyckiej. Oficjalny komunikat prokuratury!

Zdjęcie ilustracyjne

Oficjalny komunikat rzeszowskiej prokuratury w sprawie śmiertelnego wypadku na terenie budowy w Rzeszowie. Treść znajduje się poniżej.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie w pobliżu ul. Bałtyckiej, w następstwie którego śmierć ponieśli dwaj mężczyźni, jeden w wieku 41 lat oraz drugi w wieku 29 lat.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w/w prowadzili prace budowlane na wysokości 10 piętra budynku.

Podczas demontażu konstrukcji stalowych pewne jej elementy opadły na nich, powodując także wyłamanie znajdujących się tam barierek i upadek na plac budowy. W sprawie przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Ciała zmarłych zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Trwają dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

W sprawie wszczęto śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 220 § 1 k.k. w zb. z art. 155 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k., które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie