Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Policjanci zatrzymali kieszonkowca

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Policjanci z zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową. W grudniu, na dworcu PKS w Rzeszowie z plecaka pokrzywdzonej skradł portfel z zawartością dowodu osobistego, karty bankomatowej i pieniędzy w kwocie 1 złotego. Łączna wartość skradzionego mienia to 51 złotych, jednak kradnąc dokumenty mężczyzna popełnił przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło 13 grudnia na dworcu PKS przy ul. Grottgera w Rzeszowie. Nieznany mężczyzna, korzystając z tłoku okradł wsiadającą do autobusu kobietę. Jego łupem padł portfel, w którym był dowód osobisty, karta bankomatowa i 1 złotówka. Pokrzywdzona mieszkanka powiatu strzyżowskiego zorientowała się dopiero w autobusie. Pod dojechaniu na miejsce zawiadomiła policjantów.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował podejrzewanego. We wtorek sprawdzając kolejne informacje w sprawie, funkcjonariusze operacyjni zauważyli na ul. Grottgera mężczyznę odpowiadającego wyglądem podejrzewanemu. W związku z tym zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu dębickiego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży dowodu osobistego i karty bankomatowej. Mimo znikomej wartości skradzionego mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl