Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Fot. policja.pl

RZESZÓW. 31-latek nie dość, że przekroczył prędkość, to jeszcze próbował uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Zatrzymali go na ul. Piłsudskiego, kiedy porzucił auto i dalej próbował uciekać pieszo. Mieszkaniec Rzeszowa miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godziny 22, na ul. Warszawskiej policjanci drogówki podjęli próbę zatrzymania kierującego toyotą, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania, ominął policjanta i odjechał w kierunku ul. Marszałkowskiej.

Policjanci podjęli za nim pościg. Mimo podawania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymywał się. Uciekając, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Cieplińskiego, zignorował czerwone światło i skręcił w ulicę Piłsudskiego. Tam zatrzymał się na miejscu parkingowym i pieszo próbował uciekać. Mężczyzna został zatrzymany.

Kierującym toyotą okazał się 31-letni mieszkaniec Rzeszowa, był pijany. Badanie wykazało u niego niemal 1,5 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazali pod opiekę rodziny.

31-latkowi grozi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. W odrębnym postępowaniu odpowie również za popełnione wykroczenia.

źródło: policja.pl