Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Okradał drogerię, 28-latek usłyszał zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. W styczniu, w tym samym sklepie, dwukrotnie ukradł kosmetyki. Wartość mienia w każdej kradzieży nie przekraczała kwoty wykroczenia. Jednak z uwagi na okoliczności towarzyszące czynom, policjanci zsumowali straty i mężczyzna odpowie za przestępstwo popełnione czynem ciągłym.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu wyjaśniali okoliczności kradzieży kosmetyków, do jakich doszło w jednej z rzeszowskich drogerii. W styczniu, nieznany wówczas sprawca, dwukrotnie ukradł kosmetyki. Za pierwszym razem straty wyceniono na około 465 zł, za drugim na 260 zł. Mężczyzna zabierał towar z półek, chował pod kurtkę i wybiegał ze sklepu. Zawiadomienie w sprawie złożył przedstawiciel firmy.

Istniało podejrzenie, że kradzieży mógł dokonać ten sam mężczyzna. Na podstawie zebranych informacji oraz poczynionych ustaleń, policjanci z komisariatu wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. W miniony wtorek funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

28-latek został przesłuchany i przyznał się do winy. Z uwagi na okoliczności sprawy, policjanci nie rozpatrywali tych czynów oddzielnie, tylko je połączyli. Zsumowali wartość strat i przedstawili mieszkańcowi Rzeszowa zarzut przestępstwa popełnionego czynem ciągłym. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl