Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów. Czwarte dziecko znalezione w Oknie Życia

O sprawie znalezienia w piątek chłopca w Oknie Życia w Rzeszowie piszą nie tylko regionalne media, ale także ogólnopolskie m.in. Fakt, Polska Times. Siostry sercanki znalazły dziecko w oknie 15 marca br. o godz. 18.30.

Znaleziony w Oknie Życia chłopczyk jest już czwartym dzieckiem, które zostało przywiezione do Rzeszowskiego Okna Życia. Nadano mu na imię Franciszek Józef.

Obecnie Franiu przebywa w szpitalu, gdzie wykonano mu badania w celu założenia książeczki zdrowia. Następnie trafi do Domu Dziecka przy ul. Nizinnej, tam będzie czekał na kochających rodziców, którzy go zaadoptują. Między czasie stroną prawną sprawy zajmie się sąd. Okno Życia istnieje od 25 marca 2009 roku. Jest to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Okna życia są ogrzewane i zaopatrzone w dzwonek. Dziecko pozostawione w nich przekazywane jest do szpitala – pisze portal radiovia.com.pl.

Dom Samotnej Matki i Okno Życia znajduje się przy ul. Dojazd Staroniwa 7 w Rzeszowie. Działa od dziesięciu lat.

źródło: radiovia.com.pl