Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów: 24-letni mężczyzna, grożąc nożem, żądał pieniędzy

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście wyjaśniają okoliczności kilku zdarzeń, do których doszło wczoraj na ulicy Podwisłocze. 24-letni mężczyzna, grożąc nożem, żądał od kilku osób pieniędzy. Został ujęty przez jednego z zaatakowanych mężczyzn. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Wczoraj około godz. 13, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Podwisłocze nieznany mężczyzna miał wtargnąć do jednego z mieszkań i grozić mieszkającym tam osobom. Chwilę później, ktoś groził nożem matce z dzieckiem. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane policyjne patrole.

Okazało się, że napastnik był jeden i został ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, którego również zaatakował i próbował mu ukraść przesyłkę. Policjanci wstępnie ustalili, że 24-letni mieszkaniec Rzeszowa wtargnął do jednego z mieszkań w bloku na Nowym Mieście. Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie zranił właściciela mieszkania. Gdy wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy. Następnie, również przy ulicy Podwisłocze, zaatakował starszego mężczyznę oraz kuriera. Pracownik firmy kurierskiej obezwładnił napastnika, a następnie przekazał interweniującym funkcjonariuszom.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajmują się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Zebrany materiały dowodowy przekażą do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Dalsze czynności i decyzje w sprawie zatrzymanego 24-latka podejmie prokurator.

źródło: policja.pl