Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzecznik MŚP: Lockdown dla niektórych branż może być gwoździem do trumny

Zdjęcie ilustracyjne

Rzecznik MŚP: Lockdown dla niektórych branż może być gwoździem do trumny

„Takich danych (dot. liczby upadłych firm) nie ma, ale słyszymy, że trudności są duże w tych branżach, które były zamknięte na wiosnę, a teraz są ponownie zablokowane” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Dodał, że w połowie roku sytuacja nie wyglądała źle – liczba zgłoszonych upadłości była porównywalna do poprzedniego roku.

„Te pierwsze tarcze finansowe przyniosły tyle pieniędzy dla firm, że udało się uratować substancję i uniknąć bezrobocia” – mówił. „Niestety, ten jesienny lockdown dla tych branż, które już były wtedy zamknięte, może być gwoździem do trumny, a tym bardziej teraz, gdy ogłoszono, że do 17 stycznia w zasadzie wszystko będzie zamknięte” – podkreślił. Wyliczał, że najgorzej mają się: gastronomia, turystyka, branża ślubna i branża fitness.

Cała rozmowa na RMF24.pl.