Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ruszyły zapisy na Poland Business Run 2021. Komu pomogą biegacze z Rzeszowa?

Fot. Materiały prasowe

Od 11 maja można zapisywać drużyny do udziału w jubileuszowej, dziesiątej biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Do tej pory biegacze w ramach inicjatywy pokonali już ponad pół miliona kilometrów i wsparli 599 beneficjentów. Dla kogo pobiegną w tym roku?

11 maja rusza rejestracja drużyn na Poland Business Run 2021, czyli biznesową sztafetę charytatywną, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Tegoroczny bieg z uwagi na pandemię odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpią je indywidualne czterokilometrowe ścieżki biegaczy i realizowany z Krakowa streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki.

W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł 599 osób z niepełnosprawnościami.

– Zaczęło się od jednej beneficjentki, ale z roku na rok liczba osób, którym mogliśmy pomóc, systematycznie rosła. Po cichu marzy nam się na dziesiąte urodziny stu beneficjentów tej edycji – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Czy to się uda? Czas pokaże, bo zależy to między innymi od funduszy, które uda się zebrać. Wierzymy jednak, że i firmy wystawiające drużyny, i biegacze nie zawiodą, dzięki czemu pomożemy jak największej liczbie beneficjentów. Warto przy tej okazji wspomnieć też, że wciąż mogą się do nas zgłaszać osoby szukające dofinansowania na sprzęt, rehabilitację lub inną pomoc. Będziemy wdzięczni za przekazywanie tej informacji dalej.

Komu biegacze „wybiegają” pomoc w tym roku?

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 powoli rośnie. Wśród nich są także osoby z Rzeszowa. Pan Jarosław Żarów oraz Pan Jan Mroczka. Obaj panowie to seniorzy, którzy w różnych okolicznościach utracili kończyny. Pan Jarosław przeszedł zabieg amputacji lewej nogi w wyniku choroby miażdżycowej. W ubiegłym roku od Fundacji otrzymał dofinansowanie do zakupu protezy kończyny dolnej, a w tym roku rehabilitację w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Nogę Pana Jana Mroczka amputowano z powodu zakrzepicy tętniaka. Odkąd został osobą niepełnosprawną za główny cel postawił sobie, jak najszybszy powrót do sprawności. Umożliwi mu to turnus rehabilitacyjny sfinansowany przez Fundację Poland Business Run.

Jak się zapisać na bieg?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 do 31 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy.

– Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza. Czekamy na Państwa zapisy! – Motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. Sponsorami strategicznymi wydarzenia są UBS, Standard Chartered i Enea.

(ip)