Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ruszyła internetowa rekrutacja do rzeszowskich szkół średnich [TERMINY]

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Dzisiaj tj. 13 maja ruszyła internetowa rejestracja kandydatów do liceów, techników i szkół branżowych w Rzeszowie. Na uczniów ostatnich klas gimnazjum i szkół podstawowych czeka w rzeszowskich szkołach średnich około 7 tys. miejsc.

Rejestracja kandydatów odbywa się na stronie: https://portal.resman.pl. Należy kliknąć w banerek: Aplikacja NABÓR DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

Dla kandydatów przygotowano dwa osobne systemy, gdyż rekrutacja w 2019 roku prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas.

Do pierwszego systemu prowadzi niebieski przycisk z lewej strony – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 8-letnią szkołę podstawową.

Drugi system, do którego prowadzi przycisk w kolorze zielonym, jest przeznaczony dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 3 klasę gimnazjalną.

Rejestracja kandydatów trwa od dzisiaj, tj. 13 maja 2019 r. do 19 czerwca 2019 r. do godz. 23:59.

W drugim etapie (21 – 25 czerwca) kandydaci dostarczają dokumenty do szkół.

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia odbędzie się 5 lipca 2019 r. o godz. 10, natomiast publikacja list przyjętych – 12 lipca o godz. 10.

W pierwszej turze rekrutacji weźmie udział ok. 3 tys. absolwentów rzeszowskich szkół, dla których miejsca nie zabraknie, natomiast część z nich będzie musiało liczyć się z tym, że nie dostanie się do tej szkoły, na której im najbardziej zależało.

W szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca odbędzie się w lipcu druga tura rekrutacji.

źródło: rzeszow.pl