Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rudna Mała. Wpadł, bo zgubił paszport na miejscu włamania

Fot. policja.pl

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania do kilku ciężarówek, zaparkowanych na firmowym parkingu w Rudnej Małej. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii. Z samochodów, do których się włamał skradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim i z wydziału kryminalnego, pracowali nad sprawą włamań do ciężarówek w jednej z firm w Rudnej Małej. W nocy z 23 na 24 maja nieznany sprawca włamał się do 6 zaparkowanych samochodów, kradnąc z nich nawigacje, radioodtwarzacze, narzędzia oraz szereg innych drobnych przedmiotów.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli mołdawski paszport, który mógł zgubić potencjalny sprawca. Policjanci ustalili, że właścicielem paszportu jest 18-letni obywatel Mołdawii, który przyjechał do pracy w Polsce.
W czwartek, na wezwanie policjantów 18-latek zgłosił się do komendy. Już podczas wstępnych czynności przyznał się do czynów. W związku z tym, do wyjaśnienia szczegółów sprawy został zatrzymany. Jak wyjaśnił, włamań dokonał pod wpływem alkoholu. Skradzione przedmioty ukrył i zamaskował trawą, w lesie w pobliżu miejsca gdzie nocował. Policjanci odzyskali skradzione przez niego przedmioty.
Prowadzący postępowanie funkcjonariusze z komisariatu w Głogowie Małopolskim przesłuchali 18-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. W piątek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
źródło: policja.pl