Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

RMF FM: Wysokie nagrody dla policjantów. Protestujący mogą ich nie dostać

Policjanci, którzy w ramach oddolnej akcji Wielki Protest Mundurowych brali zwolnienia lekarskie, muszą się liczyć z tym, że zostaną pominięci w rozdziale tegorocznych wysokich nagród – dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM.

6 grudnia mają zostać wypłacone funkcjonariuszom nagrody z prawie półmiliardowej puli znowelizowanego budżetu.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada informuje, że protestujący we wrześniu funkcjonariusze mogą nie otrzymać nagród. O ich przyznaniu decydują bezpośredni przełożeni. Otrzymali wytyczne, że pieniądze w kwocie średniej 4080 złotych na etat mają być dzielone w oparciu o ocenę jakości pracy funkcjonariusza oraz jego dyspozycyjność.

„Nie zdziwiłbym się, gdyby udział w oddolnej akcji polegający na wzięciu zwolnienia lekarskiego był potraktowany właśnie jako brak dyspozycyjności” – usłyszał nasz reporter od jednego z oficerów.

W tej sytuacji pieniądze przypadające na pominiętych funkcjonariuszy zwiększą kwoty pozostałych nagród. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, pominięci nie zostaną na pewno ci, którzy służą na granicy oraz mundurowi zabezpieczający Święto Niepodległości. Oni mogą też dostać coś ekstra.

Więcej na ten temat piszemy na www.rmf24.pl