Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Remont odcinka drogi krajowej nr 19. Ważne informacje dla kierowców

Zdjęcie ilustracyjne

Remont DK19 Domostawa – Zdziary. Ważna informacja dla kierowców – w miejscu prowadzonych prac ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na obiekcie mostowym ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Czas oczekiwania ok. 5 minut.

Remont realizowany jest przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Koszt to ponad 7,3 mln zł. Remontowany odcinek ma ponad 5,5 km.

Wykonawca rozpoczął prace od frezowania nawierzchni i odmulania rowów. Następnie wykonane zostaną roboty ziemne (wykopy, nasypy), odwodnienie korpusu drogi, podbudowa i nawierzchnia, prace wykończeniowe i oznakowanie poziome i pionowe a także urządzenia bezpeiczeństwa ruchu. Na obiekcie mostowym naprawione zostaną powierzchnie przęseł, zamontowane urządzenia dylatacyjne, odwodnienie płyty pomostu, wykonana hydroizolacji, zlikwidowane rysy i pęknięcia podpór i przęseł, zamontowane bariero – poręcze – informuje GDDKiA.

Prace zakończą się w listopadzie br.

źródło: gddkia.gov.pl