Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Rekompensaty dla przedsiębiorców kosztowały nas dwa razy więcej niż program 500+”

Zdjęcie ilustracyjne

Adam Abramowicz: Rekompensaty dla przedsiębiorców kosztowały nas dwa razy więcej niż program 500+

„Jeżeli koniec czerwca ma być momentem odmrażania gospodarki, to Polacy muszą przygotować swoje portfele – na to, że zapłacą za ten okres, ponieważ 3 miesiące zwłoki to jest 90 mld złotych. Dzisiaj rząd mówi, że wydał na rekompensaty dla firm 230 mld złotych. To koszt dla czteroosobowej polskiej rodziny w wysokości 20 tys. złotych. Czy dzisiaj macie Państwo 20 tys. zł, by wyjąć je i wpłacić do budżetu?” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, który apeluje o zakończenie lockdownu 30 kwietnia.

„230 mld zł to dwa razy tyle, ile nas przez 5 lat kosztował program 500 plus albo dwa razy tyle, ile dostaniemy z UE na odbudowę gospodarki po kryzysie” – dodaje gość Marcina Zaborskiego. Zapewnia, że przedsiębiorcy są dzisiaj przygotowani na pracę w obostrzeniach epidemicznych. Ilu pracowników powinno się obawiać utraty pracy? „Nie wiem, jaki będzie skok bezrobocia, nie mogę tego wywróżyć, ale na pewno on będzie” – odpowiada Abramowicz.

źródło: RMF24.pl