Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Region. Policjanci zatrzymali podpalacza zabytkowej kamienicy

Fot. policja.pl

Jarosławscy policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia zabytkowej kamienicy w centrum Jarosławia. 55-latek po podłożeniu ognia uciekł z miejsca zdarzenia. Szybka reakcja policjantów i bezpośrednich świadków, pozwoliła zatrzymać mężczyznę. Mieszkaniec Jarosławia, usłyszał już zarzuty.

W piątkowe popołudnie dyżurny jarosławskiej policji otrzymał zgłoszenie o podpaleniu kamienicy w centrum miasta. Na miejsce zdarzenia zostali bezpośrednio skierowani policjanci, którzy szybko wytypowali sprawcę podpalenia. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i upewnieniu się, że pożar jest już gaszony przez przybyłą na miejsce straż pożarną, rozpoczęli poszukiwanie sprawcy.

Podczas sprawdzania uliczek, policjanci zauważyli mężczyznę, który jak wynika z relacji świadków, mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymali 55-letniego mieszkańca Jarosławia. Mężczyzna został przywieziony do komendy i zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia oprócz straży pożarnej, pracowali policjanci, którzy sporządzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Po przesłuchaniu wszystkich świadków w tym przedstawiciela starostwa, okazało się, że podpalona kamienica jest wpisana na listę zabytków. Sprawca jej podpalenia usłyszał zarzut, do którego popełniania przyznał się w całości i złożył wyjaśniania. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. W sprawie nadal trwają czynności, które pozwolą ustalić rodzaj zabytku jaki stanowi podpalona kamienica oraz zniszczenia jakie powstały. 55 latkowi grozi za to do 8 lat więzienia.

źródło: policja.pl