Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Region. 53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

Fot. policja.pl

Mieszkaniec Tarnobrzega wysyłał wiadomości tekstowe do byłej żony, używał wobec niej słów wulgarnych i obelżywych, a nawet nachodził ją w miejscu pracy i wszczynał awantury. Policjanci zatrzymali stalkera i przedstawili mu zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb wobec byłej partnerki. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci zakończyli postępowanie przygotowawcze przeciwko mężczyźnie, który dopuścił się stalkingu oraz gróźb karalnych. Sprawcą okazał się 53-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który od czerwca ubiegłego roku wysyłał za pośrednictwem komunikatora obraźliwe wiadomości tekstowe do byłej żony. Mężczyzna zraniony odejściem kobiety, wielokrotnie do niej dzwonił i znieważał, nachodził w miejscu pracy, gdzie wszczynał awantury, poniżał ją, a nawet groził pozbawieniem życia.

Pokrzywdzona prosiła mężczyznę żeby przestał, jednak 53-latek dalej ją nękał. Swoją agresję kierował również wobec nieletniej córki. Kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów. Śledczy pierwsze czynności przeprowadzili jeszcze w czerwcu 2020 roku. Wówczas decyzją prokuratora, 53-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie. Stalker nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków. Cały czas nachodził byłą żonę, dzwonił do niej, wysyłał obraźliwe sms-y, a nawet groził.

Policjanci w tej sprawie zebrali kolejny materiał dowodowy. Przedstawili mężczyźnie zarzut przestępstwa związanego z groźbami karalnymi i stalkingiem.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 53-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl