Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rafał Trzaskowski o związkach partnerskich. Jasne stanowisko!

Fot. Rafał Trzaskowski (Twitter.com)

Trzaskowski: Jeżeli chcemy wygrywać wybory, musimy w sprawach fundamentalnych być wyraziści

„Jeżeli chcemy wygrywać wybory, musimy w sprawach fundamentalnych być wyraziści” – w ten sposób w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska. Szef PO zapowiedział, że politycy, którzy nie popierają planów liberalizacji ustawy aborcyjnej, nie powinni startować w wyborach z list PO.

„Myślę, że przy tym średniowiecznym wyroku pseudo Trybunału Konstytucyjnego, który wprowadził prawo – powiedzmy sobie – bardziej restrykcyjne niż w krajach, które nie mają nic wspólnego z demokracją, niektórzy dojrzewają do tego, że rzeczywistość w Polsce się zmienia i ja się z tego cieszę, dlatego że – w moim poczuciu – decyzja powinna należeć do kobiety” – mówił gość Tomasza Terlikowskiego.

Rafał Trzaskowski mówił też o związkach partnerskich.

„Związki partnerskie to jest absolutny fundament i one powinny znaleźć się w programie PO” – zaznaczał. Podkreślał jednak, że osoby, które nie popierają związków partnerskich, nie powinny być wyrzucone z listy.

Cała rozmowa na: RMF24.pl.