Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Psycholog Paula Włodarczyk: Uczniowie boją się chaosu. Bardzo martwią się o swoje oceny

 

Zdjęcie ilustracyjne

Psycholog Paula Włodarczyk: Uczniowie boją się chaosu. Bardzo martwią się o swoje oceny

„Tych lęków jest bardzo dużo. My w telefonie zaufania, który prowadzi Fundacja Dajemy Dzisiaj Siłę od 12 już lat słyszymy głównie o tym, że uczniowie boją się chaosu, boją się, że będą musieli nadrabiać zaległości, które powstały i są nieuniknione w takim trybie edukacji. Boją się tego, że znowu będą zmiany, do których będzie trzeba się przystosować, a później znowu nastąpi coś, że to przystosowanie nie będzie przystosowaniem na długo, tylko po prostu na jakąś jedną chwilę. Bardzo martwią się o swoje oceny, o to, czy zdadzą egzaminy, czy nauczyciele będą ich traktowali tak samo jak podczas edukacji zdalnej” – tak o obawach uczniów przed powrotem do edukacji stacjonarnej mówiła w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Psycholog zwróciła uwagę, że część nauczycieli powiedziała dzieciom, że w czasie edukacji zdalnej nie będzie przeprowadzać sprawdzianów, a wszystkie testy trzeba będzie zdać po powrocie do nauki stacjonarnej. „Dzieci się tego teraz ogromnie boją. Mają ogromne napięcie przed tym, że wrócą do szkoły i raptem bomba wybuchnie i wysypie się wór ze sprawdzianami”.  Włodarczyk przyznała, że przychyla się do postulatów uczniów, którzy stworzyli petycję, by do końca roku szkolnego obowiązywała nauka zdalna. „Mam poczucie, że znowu wchodzimy w chaotyczną decyzję, której moglibyśmy uniknąć”.

Cała rozmowa na RMF24.pl.