Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Psycholog o powrocie do szkół przed wakacjami: Obawiam się, że odbudowanie wspólnoty w tak krótkim czasie jest niemożliwe

Zdjęcie ilustracyjne

Psycholog o powrocie do szkół przed wakacjami: Obawiam się, że odbudowanie wspólnoty w tak krótkim czasie jest niemożliwe

„Obawiam się, że odbudowanie wspólnoty jest niemożliwe. Gdyby to było możliwe w tak krótkim czasie to byłoby wspaniale, ale weźmy też pod uwagę, że – jak rozumiem – nie ma takiego założenia, że uczniowie wrócą teraz i będą mieli same zajęcia integracyjne i odbudowujące więzi, tylko będą mieli normalne zajęcia realizując podstawę programową, która jest tak ważna w dzisiejszej edukacji. Obawiam się, że wielu nauczycieli – oczywiście też zobligowanych do tego, żeby tę postawę realizować – nie będzie mogła od tego odejść i że to będzie bardzo sztywno realizowana forma edukacji.

Obawiam się, że w tej formie to się po prostu nie może udać, żeby odbudować więzi. Zwłaszcza, że najpierw uczniowie mają wrócić w połowie miesiąca w formie hybrydowej, później to ma być nauka w całości stacjonarna”  – tak w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paula Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę odpowiedziała na argument Ministerstwa Edukacji i Nauki, że powrót dzieci do szkół tuż przed wakacjami ma służyć odbudowaniu więzi między uczniami i nauczycielami.

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl.