Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

PSL i Kukiz’15 budują „Koalicję Polską”. Kto na liście w okręgu rzeszowskim?

Fot. twitter.com/nowepsl

Koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz’15 stała się faktem. W przypadających na 13 października br. wyborach parlamentarnych przedstawiciele obu ugrupowań znajdą się na wspólnych listach wyborczych.

Według sondażu Social Changes przygotowanego dla wPolityce z dnia 4 sierpnia br. Koalicja Polska (PSL i Kukiz’15) może liczyć na poparcie na poziomie 9,2%.

Budowana przez prezesa PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza tzw. „Koalicja Polska” już wcześniej nawiązała współpracę np. z partią Ślonzki Razem, która wzmocni listy komitetu na Śląsku. Paweł Kukiz wystartuje w Opolu, z kolei Władysław Kosiniak – Kamysz w Tarnowie.

Kontrowersje ze strony zwolenników Pawła Kukiza wywołało połączenie wyborczych sił z PSL. Jednak lider Kukiz’15 przyznał, że jeśli PSL faktycznie byłby „zorganizowaną grupą przestępczą”, to po 4-latach samodzielnych rządów Prawa i Sprawiedliwości siedzieliby w więzieniach, a tak nie jest.

Emerytura bez podatku i co jeszcze?

Jestem naprawdę szczęśliwy, że takie postulaty jak JOW, głosowanie w wyborach przez Internet, możliwość odwołania posła w trakcie kadencji, dzień referendalny, obniżenie programu frekwencyjnego przy referendum ogólnokrajowym do 30% i obligatoryjnego zastosowania wyniku przez władzę, wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, jak wybór Prokuratora Generalnego, KRS i sędziów pokoju, że takie postulaty są w postulatach najstarszej partii w Polsce – powiedział w programie „Wydarzenia i Opinie” na Polsat News Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz, powiedział także, że rozmawiał z innymi ugrupowaniami. Jednak nie były one zainteresowane realizacją jego postulatów, które znalazły się ostatecznie w programie Koalicji Polskiej. Sztandarowym projektem PSL – Koalicji Polskiej jest wprowadzenie emerytury bez podatku.

Kto wystartuje w okręgu rzeszowskim?

Według informacji medialnych, liderem listy w okręgu rzeszowsko – tarnobrzeskim ma być wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. 40-latek jest prawnikiem, doktorem nauk humanistycznych i wykładowcą akademickim. W obecnej kadencji jest posłem, pełni także funkcję wicemarszałka Sejmu. Często występuje w popularnych programach radiowych oraz telewizyjnych.

Na rzeszowskiej liście PSL – Koalicji Polskiej najprawdopodobniej znajdą się także m.in. Jan Tarapata (wieloletni radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego), Wiesław Rygiel (były poseł PSL) oraz Wiesław Lada (radny Sejmiku, dyrektor biura Podkarpackiej Izby Rolniczej).