Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Przywileje dla zaszczepionych. „Analizujemy, którymi obostrzeniami nie będą objęci”

Niedzielski o przywilejach dla szczepionych: Analizujemy, którymi obostrzeniami nie będą objęci

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał ministra zdrowia o jego słowa o wprowadzeniu specjalnych przywilejów dla zaszczepionych na Covid-19. „To chyba jest jakaś misinterpretacja” – stwierdził Adam Niedzielski. „Jest taki kierunek myślenia o tym, żeby zastanowić się, czy szczepienie powinno dawać możliwość na przykład nie bycia objętym obostrzeniami.

To już jest pewne uprzywilejowanie” – tłumaczył gość RMF FM. Ministerstwo teraz analizuje, które obostrzenia mogłyby być zdjęte. „Nie ma sensu, żeby byli obejmowani kwarantanną po kontakcie z osoba chorą czy osoba wracającą z jakiegoś obszaru, który jest objęty dużą liczbą zakażeń. To nie ma sensu, żeby ich to obejmowało” – mówił.

Odrębną kwestią jest to, czy przed zabiegami planowymi powinien być obowiązek szczepienia. „Po to właśnie, żeby zapewnić bezpieczeństwo w szpitalach” – tłumaczył Niedzielski. „Nie ma mowy, żeby w ramach zabiegów ostrych, interwencji, było to brane pod uwagę. To jest kreowanie jakiegoś tematu i zamieszania” – zadeklarował gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Cała rozmowa z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim jest na www.rmf24.pl