Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Przesunięcie terminu wyborów samorządowych to bardzo dobry pomysł”

Truskolaski: Przesunięcie terminu wyborów samorządowych to bardzo dobry pomysł

„Podoba mi się pomysł przesunięcia terminu wyborów samorządowych. Moim zdaniem mogłyby zostać opóźnione o dziewięć miesięcy albo nawet rok, bo terminy nakładają się z innymi wyborami. Najpierw z parlamentarnymi, a potem z europejskimi. Rząd powinien iść dalej, żeby były przynajmniej trzy miesiące różnicy pomiędzy wyborami europarlamentarnymi, a wyborami samorządowymi. To pokrywanie się wyborów nie jest najlepsze, musi być prawdopodobnie drugie tyle lokali wyborczych, komisji. To jest bardzo trudny i złożony proces. My się oczywiście nie domagamy żadnego przedłużania kadencji, ale ze względów technicznych jest to dobre rozwiązanie” – mówił w internetowej części Rozmowy w południe w RMF FM Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Krzysztof Berenda pytał swojego gościa, czy potrzebne są jakieś ustawowe regulacje, które utrudniłby spekulację cenami mieszkań. Zdaniem gościa RMF FM takie regulacje są potrzebne: „Wykupowanie mieszkań przez różne fundusze powoduje, że te mieszkania nie są później dostępne dla zwykłych mieszkańców. Takie fundusze powinny szukać trochę innych from inwestowania i innych form lokowania, niż taka najbardziej prosta forma, która tylko podbija ceny” – mówił Truskolaski. „Byłbym za taką regulacją. Jestem zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej, ale nie takiej w stu procentach. Gdzieś tam ta niewidzialna ręka rynku musi być, ale jednak jakaś interwencja w niektórych wypadkach, kiedy z punktu widzenia społecznego są nadużycia, czy jakaś para patologia, to te interwencje powinny być” – dodał prezydent Białegostoku.

Rozmowa na RMF24.pl