Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Prof. Flis o kampanii: Mniej błędów popełnił Trzaskowski

Prof. Flis o kampanii: Mniej błędów popełnił Trzaskowski

„Wydaje się, że jednak mniej błędów popełnił Trzaskowski” – ocenił gość Porannej rozmowy w RMF FM prof. Jarosław Flis. „Przewaga, którą teoretycznie ma PiS – położenia strategicznego, tego, że jednak ten obóz jest zintegrowany, nie musi lawirować pomiędzy różnymi skrzydłami, które mają własną podmiotowość, no to fakt, że doszło do wyrównania tego starcia wskazuje, że PiS popełnił więcej błędów” – stwierdził socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Według niego, część z nich mogła zostać popełniona za czasów rządów PiS przez ostatnie 5 lat. „Na pewno ta kampania nie była czasem odwracania tych błędów, tylko raczej utwierdzania się w tym, że to wszystko powinno być tak, jak do tej pory” – mówił.

Gość Roberta Mazurka skrytykował kampanie obu kandydatów. Tłumaczył, że w przypadku dwóch pretendentów do fotela głowy państwa „ilość błędów, które można  dostrzec i wskazać, jest kolosalna”. Według eksperta, ich przyczyna leży w braku cech autentycznego przywództwa. „Albo już wiemy, że nie jest przywódcą, w przypadku Andrzeja Dudy, albo też są wątpliwości czy się stanie czy może być przywódcą, jak w przypadku Rafała Trzaskowskiego. W związku z tym oni nie są w stanie narzucić swojego sposobu myślenia w otoczeniu, tylko przyjmują sposób myślenia otoczenia” – stwierdził prof. Flis.

Cała rozmowa na RMF24.pl