Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Prezydent Rzeszowa apeluje o obniżenie cen paliw w mieście

RZESZÓW.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował apel do Operatorów Stacji Paliw w Rzeszowie. Poniżej udostępniamy jego treść.

Od niemal miesiąca ceny benzyny bezołowiowej 95 są w Rzeszowie najwyższe spośród miast wojewódzkich. Różnicy tej nie uzasadniają zarówno ceny dyktowane w hurcie, jak również spadek ceny baryłki ropy na świecie.

W samym Rzeszowie występuje ogromna różnica w cenach pomiędzy poszczególnymi stacjami. O ile stacje Źródełko i Leclerc oferują benzynę 95 w cenie 5,05 zł za litr, to większość stacji zbliża się do kwoty 5,20 zł lub nawet ją przekracza. Różnica 15 groszy na litrze, przy zatankowanym 40-litrowym baku samochodowym daje już 6 zł różnicy. Wysokie ceny paliw przedkładają się na wzrost cen innych artykułów, w tym żywności.

Zaskakująco wysoka marża niektórych stacji, wynosząca w bieżącym roku średnio 20 groszy na litrze benzyny bezołowiowej 95, która wydaje się zbyt zawyżona w stosunku do roku minionego, wyraźnie godzi w ekonomiczne interesy Rzeszowian. W związku z tym, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystąpił z interwencją do wszystkich Operatorów Stacji Paliw w Rzeszowie o przeanalizowanie wysokości marż i dostosowanie cen detalicznych w Rzeszowie do poziomu stosowanego w poszczególnych miastach wojewódzkich, z korzyścią dla naszych konsumentów.

źródło: rzeszow.pl