Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Premier Morawiecki poprosi szefa czeskiego rządu o zmianę zdania w sprawie kopalni w Turowie

Premier Morawiecki poprosi szefa czeskiego rządu o zmianę zdania w sprawie kopalni w Turowie

Premier Mateusz Morawiecki poprosi dziś czeskiego premiera Andreja Babisza o zmianę zdania w sprawie kopalni w Turowie – ustalili dziennikarze RMF FM. Obaj spotkają się w Brukseli jeszcze przed szczytem unijnych przywódców. Okazją jest spotkanie Grupy Wyszehradzkiej, poprzedzające unijny szczyt.

Reporter RMF FM Krzysztof Berenda ustalił, że premier Morawiecki poprosi szefa czeskiego rządu o wycofanie wniosku w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Poprosi o to, by rząd w Pradze jak najszybciej wysłał do TSUE wniosek o odblokowanie naszych zakładów.

Jak słyszymy, Mateusz Morawiecki ma użyć tutaj dwóch argumentów. Po pierwsze ma przypomnieć Andrejowi Babiszowi, że i Czesi mają obok naszych granic swoje kopalnie i my też możemy chcieć ich zamknięcie. Z drugiej strony Warszawa ma zaproponować Pradze polubowne rozwiązanie sporu częściowo na nasz koszt.

Więcej na www.rmf24.pl