Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Preferencja dla głównego kierunku na rzeszowskich skrzyżowaniach. Trwają obserwacje

Fot. rzeszow.pl

RZESZÓW. W listopadzie na wszystkich sygnalizacjach świetlnych w Rzeszowie, poza obszarami optymalizacji sieciowej tj. drogi obwodowej od Ronda przy Leclerc do Ronda przy szpitalu MSW oraz al. Rejtana (zachowanie płynności przejazdu na kierunkach priorytetowych), wprowadzono strategię sterowania – obsługę głównego kierunku „PREFERENS dla głównego kierunku” w zamian za funkcjonującą dotychczas ALL RED „wszystko czerwone”.

Zasada działania tej strategii opiera się na ciągłym nadawaniu sygnału zielonego dla kierunku głównego w przypadku braku zgłoszeń na kierunkach kolizyjnych oraz zapotrzebowaniu na sygnał zielony dla pieszych i przejazdów rowerzystów. Rozwiązanie to umożliwia płynny przejazd pojazdów na kierunkach, na których występuje duże zapotrzebowanie na sygnał zielony.

Obecnie trwają obserwacje pracy wprowadzonej strategii sterowania, a jeśli zajdzie taka potrzeba zostanie dokonana korekta, mająca na celu zwiększenie elastyczności i dynamiki sterowania. Funkcjonalność tego rozwiązania Prezydent Tadeusz Ferenc zaobserwował podczas swojej ostatniej wizyty służbowej w Wiedniu.

źródło: rzeszow.pl