Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Pożar domu w pobliżu Rzeszowa!

Zdjęcie ilustracyjne

Pożar domu w Błędowej Zgłobieńskiej (gmina Świlcza). Do zdarzenia doszło dziś.

O godzinie 7:40 została uruchomiona syrena w naszej remizie. Uzyskaliśmy informacje o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Błędowa Zgłobieńska. Do zdarzenia z naszej jednostki wyjechał zastęp GBA w sile 6 strażaków. Przed naszym przybyciem, na miejscu działał już zastęp z OSP Trzciana, który przy pomocy 1 linii gaśniczej gasił pożar. Strażacy zrobili zasilanie wodne oraz pomogli w gaszeniu i przelewaniu spalonych rzeczy – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna Świlcza.

Spaleniu uległa elewacja części budynku mieszkalnego. Jedna z osób źle się czuła, ponieważ podtruła się dymem i została przebadana przez ZRM. Nie wymagała hospitalizacji i pozostała na miejscu. Na całe szczęście, dzięki czujności i odwadze właściciela, pożar nie rozprzestrzenił się na dalszą część budynku. Dzięki gaśnicy i podręcznym sprzętom gaśniczym domownik przygasił pożar co pozwoliło na zminimalizowanie strat materialnych. Strażacy dokonali rozbiórki spalonej elewacji oraz pokrycia dachowego i dokładnie przelali pogorzelisko. Miejsce zdarzenia zostało przekazanie właścicielowi i zastępy zakończyły swoje działania – czytamy dalej.

[ Pożar domu w Błędowej Zgłobieńskiej ] 68/2019O godzinie 7:40 została uruchomiona syrena w naszej remizie….

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna – Świlcza Niedziela, 24 listopada 2019