Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pożar domu pod Rzeszowem! Skorzystano z kamery termowizyjnej

Zdjęcie ilustracyjne

GMINA ŚLIWCZA.

O godzinie 5:47 dźwięk syreny wyrwał strażaków z łóżek do remizy. Od dyżurnego SKKM w Rzeszowie otrzymaliśmy dyspozycje udania się do miejscowości Rudna Wielka, gdzie ma mieć miejsce pożar budynku mieszkalnego. Do zdarzenia wyjechał zastęp GBA w pełnej obsadzie. W trakcie dojazdu, rota ubierała aparaty ODO, aby jak najszybciej być gotowym do wejścia do środka. Po dotarciu na miejsce, zastaliśmy zastęp z JRG 3, który rozwinął linie gaśniczą i wprowadził strażaków do środka. Pożarem objęte było poddasze, na którym panowało bardzo duże zadymienie – poinformowało OSP Świlcza.

Na szczęście wszyscy domownicy opuścili dom i nie potrzebowali pomocy medycznej. Rota z naszej jednostki weszła z podręcznym sprzętem burzącym na poddasze i prowadziła działania gaśnicze. Ponadto do zastępu z PSP zrobiliśmy zasilanie wodne. Po kilku minutach na miejsce dojechały dodatkowe siły i środki. Działania strażaków skupiły się głównie na rozbiórce konstrukcji poddasza m.in. wełny. Spalone rzeczy zostały wyniesione na zewnątrz i przelane. Dodatkowo przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdziliśmy pomieszczenie przed ewentualnym zarzewiem ognia. Około godziny 8:00, KDR przekazał wytyczne właścicielowi domu. Działania zostały zakończone i zastęp wrócił do koszar – czytamy w komunikacie OSP.

źródło: OSP Świlcza Facebook