Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Potrącenie pieszego. Ranny 16-latek trafił do szpitala!

Fot. policja.pl

Policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszego, do którego doszło przedwczoraj w miejscowości Wola Dalsza. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 16 – letni mieszkaniec gminy Białobrzegi.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj, około godz. 17, w pobliżu skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 877. Od miejscowości Wola Mała w kierunku miejscowości Wola Dalsza, pojazdem marki KIA jechał 36-letni kierujący. W pewnym momencie zza samochodu stojącego na przeciwnym pasie ruchu, przed pojazd 36-latka wyszedł 16-latek. Nastolatek został potrącony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna przechodził przez jezdnię pomiędzy samochodami oczekującymi przed skrzyżowaniem.

Ranny pieszy trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje do pieszych, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo i byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Przechodząc przez jezdnię z korzystajmy z przejść dla pieszych, a gdy nie ma ich w pobliżu wybierzmy miejsce, w którym będziemy widoczni dla kierujących. Pamiętajmy również, że zmiana warunków atmosferycznych niesie ze sobą także poważną zmianę warunków drogowych. Szczególnie wtedy, gdy pada deszcz, co znacznie ogranicza widoczność i wydłuża drogę hamowania.

źródło: policja.pl