Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Potrącenie 11-latki na przejściu dla pieszych. Dziewczynka trafiła do szpitala w Rzeszowie

Fot. policja.pl

Przeworscy policjanci wyjaśniają okoliczności czwartkowego wypadku, do którego doszło w miejscowości Urzejowice. Jadąca toyotą 50-latka potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych dziewczynkę. W wyniku zderzenia 11-latka została przetransportowana do szpitala w Rzeszowie. Kierująca samochodem była trzeźwa.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godz.16, na oznakowanym przejściu dla pieszych w miejscowości Urzejowice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca toyota auris, 50-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 11-latce.

Dziewczynka z obrażeniami została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Rzeszowie. Kierująca była trzeźwa.

Na miejsce wypadku skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Wykonane zostały oględziny, szkic miejsca zdarzenia oraz dokumentacja fotograficzna. Policjanci ustalili także świadków. Prowadzone postępowanie wyjaśni okoliczności wypadku.

źródło: policja.pl