Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Posłanka PL 2050: Opozycja powinna wystawić wspólnego kandydata na prezydenta Rzeszowa. Toczą się takie rozmowy

„W tej chwili takich rozmów jeszcze nie ma. Są rozmowy tylko o konkretnych tematach, jak np. media czy sprawy aborcyjne” – mówi Hanna Gill-Piątek pytana, czy przedstawiciele PO rozmawiają z politykami „Polski 2050” na temat „Koalicji 276”.

Posłanka koła „Polska 2050” powiedziała też, politycy ruchu Szymona Hołowni nie poprą ustawy aborcyjnej autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. „Co od ustawy prezydenta Dudy – ona nie tylko jest wadliwa, ale i krzywdząca i konserwuje stanowisko TK, i jej na pewno nie poprzemy” – mówiła Gill-Piątek. „Polska 2050”  popiera za to projekt ustawy przygotowany przez PSL. „Bo on cofa ten wyrok do stanu poprzedniego” – mówi Gill-Piątek. „Jeśli chodzi o projekt Lewicy z uwagi na punkt, który mówi o dekryminalizacji aborcji do 12. tygodnia, robimy to według swojego sumienia. Czy właściwie ja i Joanna Mucha, i pewnie Paulina Henning-Kloska ten projekt poprzemy, jeżeli pojawi się w Sejmie” – dodaje posłanka.

Marcin Zaborski zapytał swojego gościa także o to, czy „Polska 2050 wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Rzeszowa. „To jest właśnie test na taką współpracę opozycji. Wydaje mi się, że to jest ta droga, którą powinniśmy iść. I na pewno propozycja współpracy w tym temacie padnie. Mamy przesłuchy, że toczą się takie rozmowy, żeby się spotkać i wyznaczyć wspólnego kandydata lub kandydatkę” – powiedziała Gill-Piątek.

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl