Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Popieranie Konrada Fijołka to element pracy Trzaskowskiego”

Fot. Rafał Trzaskowski twitter.com

„Borys Budka stoi na czele Platformy. Wygrał wybory rok temu. Rafał Trzaskowski nie kandydował, poszedł inną drogą. Zdecydowanie ciężko pogodzić kierowanie partią z byciem prezydentem Warszawy. To jest jego >>full time job”<<, temu się poświęca” – mówił Tomasz Siemoniak w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa, co Rafał Trzaskowski robił w Rzeszowie i w Kańczudze, skoro praca prezydenta stolicy to jego „full time job”? „Elementem tego >>full time jobu<< jest jego poparcie dla Konrada Fijołka w Rzeszowie. Bo samorządowcy wspierają swojego kandydata” – odpowiedział Siemoniak. „Prezydent Warszawy, samorządowcy, marszałkowie to też są politycy lokalni, którzy uczestniczą w różnych przedsięwzięciach i naprawdę niczego złego nie ma w tym, że Trzaskowski czy Dulkiewicz są w Rzeszowie” – uzasadniał obecność Trzaskowskiego na Podkarpaciu wiceprzewodniczący PO.

W programie padło też pytanie o zbiórkę podpisów pod likwidacją TVP Info. Ile głosów w tej sprawie zebrał Tomasz Siemoniak? „Jeszcze nie zbierałem i nie uruchomiliśmy tego zbierania. Czekamy na rejestrację komitetu” – odpowiedział poseł.

Cała rozmowa na RMF24.pl.