Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Poncyljusz: Polska nie powinna być karana odebraniem pieniędzy, bo to są pieniądze Polaków

Fot. facebook.com Paweł Poncyljusz – Ambasador Podkarpacia

Poncyljusz: Polska nie powinna być karana odebraniem pieniędzy, bo to są pieniądze Polaków

„Polska nie powinna być karana odebraniem pieniędzy, bo to są pieniądze Polaków, a nie Mateusza Morawieckiego, jego rządu i Prawa i Sprawiedliwości. Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, w której rząd będzie te pieniądze oglądał z daleka i nie dostanie ich w taki sposób, w jaki sobie to wyobrażał” –  powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej.

„Polska jest już karana w pewnym sensie, bo jest ciągle na językach elit europejskich i to w negatywnym znaczeniu. Wszystkie rzeczy, w których Polska może mieć jakiś interes w i instytucjach europejskich mogą być rozpatrywane na „nie” – dodawał.

„Uważam, że Komisja Europejska powinna iść bardziej w kierunku dystrybuowania tych pieniędzy z funduszu odbudowy samodzielnie, przez np. delegatury i z pominięciem rządu” – stwierdził gość Roberta Mazurka.

Więcej na RMF24.PL