Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ponad 240 gramów narkotyków w mieszkaniu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty!

Fot. Policja

RZESZÓW. Łącznie ponad 240 gramów różnych narkotyków znaleźli i zabezpieczyli funkcjonariusze rzeszowskiej komendy. Zatrzymali także dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie niedozwolonych środków, którzy usłyszeli już zarzuty.

Akcja kryminalnych z rzeszowskiej komendy zakończyła się zabezpieczeniem 170 gramów marihuany i 73 gramów mefedronu. Zatrzymani zostali także dwaj podejrzani. W ubiegłą środę funkcjonariusze uzyskali informacje o mężczyźnie mogącym posiadać większą ilość marihuany. Według uzyskanych danych, narkotyki miał przechowywać w wynajmowanym mieszkaniu.

By potwierdzić otrzymane informacje, policjanci pojechali pod wytypowany wcześniej adres. Po wejściu do owego mieszkania wezwali przebywających tam mężczyzn, by dobrowolnie wydali narkotyki. 23-latek, który wynajmował mieszkanie potwierdził, że posiada narkotyki i dobrowolnie oddał je policjantom.

Był to susz roślinny i jasnobrązowy proszek. Funkcjonariusze zabezpieczyli także młynek do rozdrabniania suszu oraz wagę elektroniczną. Przedmioty nosiły ślady narkotyków. W trakcie przeszukania w kuchni, policjanci znaleźli jeszcze 4 woreczki foliowe. Także w nich znajdował się susz.

23-latek i przebywający w mieszkaniu jego 19-letni kolega zostali zatrzymani. Policjanci wstępnie potwierdzili, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości niemal 170 gramów, a jasnobrązowy proszek to ponad 73 gramy mefedronu. Mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli już zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających.