Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierujący oplem, który w tym stanie prowadził pojazd po autostradzie A4

AUTOSTRADA A4. Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierujący oplem, który w tym stanie prowadził pojazd po autostradzie A4. Dzięki innemu uczestnikowi ruchu pijany kierowca szybko został zatrzymany przez łańcuckich policjantów.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Tuż po północy dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym samochodem marki Opel, który może znajdować się pod działaniem alkoholu. Z przekazanych informacji wynikało, że jadący całą szerokością jezdni pojazd porusza się w kierunku Rzeszowa łańcuckim odcinkiem autostrady A4.

Policjanci szybko namierzyli wskazany pojazd. Za kierownicą opla siedział 46-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 46-latek odpowie przed sądem. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

źródło: policja.pl