Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Fot. policja.pl
Policjanci ze Strzyżowa pilotowali samochód z rodzącą kobietą, tak by jak najszybciej dotarła do szpitala w Rzeszowie. W granicach powiatu pilotaż przejęli policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej. Kobieta bezpiecznie trafiła pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Do tej sytuacji doszło przedwczoraj po godz. 2 w nocy. Policjanci z komendy w Strzyżowie zwrócili uwagę na seata, który z dużą prędkością jechał przez miasto. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca samochodu jedzie z rodzącą żoną do szpitala w Rzeszowie.

Po otrzymaniu informacji od policjantów, dyżurny ze Strzyżowa zdecydował, że funkcjonariusze będą pilotować samochód w kierunku Rzeszowa. O tym fakcie poinformował dyżurnego z rzeszowskiej komendy. Uzgodnili, że strzyżowscy policjanci poprowadzą pilotaż od granic powiatu, potem przejmą go miejscowi funkcjonariusze ruchu drogowego. Nastąpiło to w Boguchwale.

Policjanci powiadomili pogotowie. Do rodzącej kobiety skierowano karetkę. Na ul. Podkarpackiej samochód został zatrzymany, a dalszą opiekę kobiecie i transport do szpitala zapewnili ratownicy medyczni.

źródło: policja.pl