Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: zmalała liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy

PODKARPACIE. W I półroczu 2019 roku w województwie podkarpackim zmalała liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w porównaniu z tym samym okresem ub. roku. W przeliczeniu na 1 tys. pracujących, Podkarpacie należało do województw o najniższej liczbie poszkodowanych w wypadkach.

Według wstępnych danych, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku na Podkarpaciu wypadkom przy pracy uległy 1404 osoby, w tym 568 kobiet. Odnotowano 2 wypadki ze skutkiem śmiertelnym, a 8 osób uległo wypadkom z ciężkim uszkodzeniem ciała.

Na 1 tys. pracujących były 2,29 osoby poszkodowane w wypadkach przy pracy. Mniejszy wskaźnik występował jedynie w województwie mazowieckim (1,78 poszkodowanych) i województwie małopolskim (2,1 poszkodowanych). Najwięcej poszkodowanych w wypadkach przy pracy na 1 tys. pracujących zanotowano w województwie warmińsko-mazurskim (3,09 poszkodowanych). Liczba dni niezdolności do pracy w wyniku wypadków przy pracy wyniosła w I półroczu na Podkarpaciu 45,9 tys., co dało 32,7 dni na jednego poszkodowanego.

W pierwszych sześciu miesiącach 2019 roku było o 76 mniej poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w porównaniu z I półroczem 2018 roku. Wypadków śmiertelnych zdarzyło się tyle samo, co w okresie styczeń-czerwiec ub. roku, natomiast w I półroczu 2019 roku było o 5 osób więcej, które uległy ciężkim wypadkom niż w tym samym okresie w 2018 roku.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie