Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Wypadki przy pracy w 2019 roku

W 2019 roku nieznacznie zmniejszyła się liczba wypadków przy pracy w województwie podkarpackim w porównaniu z poprzednim rokiem. Podkarpacie ciągle należy do województw, w których wypadków przy pracy, w przeliczeniu na 1 tys. pracujących, jest stosunkowo niewiele.

W 2019 roku, według wstępnych danych, na Podkarpaciu doszło do 3,3 tys. wypadków przy pracy. Odnotowano 10 wypadków śmiertelnych, a 18 zakwalifikowano jako wypadki ciężkie.

W przeliczeniu na 1 tys. pracujących, w województwie podkarpackim zdarzyło się 5,41 wypadków. Pod względem najniższego wskaźnika wypadków Podkarpacie uplasowało się na 3. miejscu wśród województw. Najmniej wypadków, w przeliczeniu na 1 tys. pracujących, było w województwie mazowieckim – 4,53 wypadki, a najwięcej w województwie dolnośląskim – 7,55 wypadków.

Łączna liczba dni niezdolności do pracy pracowników, którzy ulegli wypadkom, wyniosła 133,2 tys. Na jednego poszkodowanego w wypadku przypadało 40,1 dni. W 2019 roku, w porównaniu z 2018 rokiem, ogólna liczba wypadków przy pracy zmniejszyła się o 134. Wypadków śmiertelnych w 2019 roku było o dwa więcej niż rok wcześniej, natomiast wypadków zakwalifikowanych jako ciężkie było tyle samo.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie