Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Uderzył samochodem w budynek, w którym przebywała kobieta z trójką dzieci

15 października 2019 roku w Czudcu doszło do zdarzenia w trakcie którego 43-letni Grzegorz Sz., pomimo obowiązującego go od sierpnia br. zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierując samochodem m-ki VW Touran uderzył w zaparkowany na chodniku samochód, a następnie wjechał na prywatną posesję uderzając w budynek mieszkalny, w którym w tym czasie przebywała kobieta z trójką małoletnich dzieci.

Mężczyzna został na miejscu zatrzymany przez naocznych świadków. Policjanci przebadali kierowcę na stan trzeźwości. Okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 4 promile alkoholu. Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie przedstawiła Grzegorzowi Sz. zarzut sprowadzenia zdarzenia, które mogło doprowadzić do zawalenia się budowli, a także, które naraziło inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia oraz zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości w trakcie obowiązującego zakazu.

17 października  skierowano do Sądu Rejonowego w Strzyżowie wniosek o tymczasowe aresztowanie Grzegorza Sz. na okres 3 miesięcy. Sąd Rejonowy w Strzyżowie nie uwzględnił jednak wniosku prokuratora  i uznał, iż brak jest podstaw do stosowania środka zapobiegawczego.

Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Rzeszowie  zażalenie na postanowienie Sądu Rejonowego. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara łączna do 15 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie