Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: silny podmuch wiatru zepchnął autobus z drogi!

Fot. policja.pl

Silny wiatr oraz zalegająca na jezdni cienka warstwa lodu, dają się we znaki kierowcom podróżującym po drogach naszego regionu, generując liczne kolizje i utrudnienia w ruchu. Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło dziś rano w Rymanowie, gdzie kursowy autobus w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru, został zepchnięty z jezdni do przydrożnego rowu.

Nocne opady marznącego deszczu, w połączeniu z gwałtownymi podmuchami wiatru spowodowały, że warunki poróżowania po drogach regionu stały się bardzo trudne. W wielu miejscach jezdnie pokrywa cienka warstwa lodu, przez co jest bardzo ślisko i niebezpieczne.

Przekonali się o tym m.in. podróżni kursowego autobusu, który dziś około godz. 5, na ul. Bieleckiego w Rymanowie wjechał do przydrożnego rowu. Z policyjnych ustaleń wynika, że 57-letni kierujący autobusem, jadąc w kierunku Sanoka, na skutek gwałtownego podmuchu wiatru, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Autobusem podróżowało łącznie 11 osób. Jeden z pasażerów doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Policja: Apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Przypominamy również pieszym o konieczności wykazania się odpowiedzialnością podczas przechodzenia przez jezdnię oraz poruszaniu się po oblodzonych chodnikach.

źródło: policja.pl